| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 1.5 pF |
| Length | 13.4 mm |
| Termination | Radial |
| Diameter | 8 mm |
| Max Operating Temperature | 90 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 3 |
| Height | 10.5 mm |
| Depth | 8 mm |
| Radiation Hardening | No |
| Insulation Resistance | 10 GΩ |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Tin |
| Max Voltage Rating (DC) | 230 V |
| Peak Pulse Current | 10 kA |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tray |
| Number of Poles | 3 |
| Fail Short | No |
| DC Sparkover | 230 V |
Stock: 21
Distributors
pcbx
Unit Price$1.25900
Ext.Price$1.25900
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.25900 | $1.25900 |
| 10 | $1.02998 | $10.29980 |
| 25 | $0.90433 | $22.60825 |
